W dzisiejszych czasach strona internetowa to podstawa. Jeśli firma nie ma strony www to traci wiele Klientów, gdyż większa część osób korzysta z internetu np. robiąc zakupy, poszukując firmy, bo tak jest szybciej i wygodniej.

Jak powinna wyglądać strona www?

Na początku nadmienię, że strona prezentuje dane usługi i dlatego musi zostać wykonana profesjonalnie nie tylko pod względem estetycznym, ale i funkcjonalnym. Należy pamiętać, że po jakości strony potencjalni klienci oceniają daną firmę czy jej usługi dlatego powinna budzić zaufanie i wyróżniać się wśród konkurencji. Wygląd strony zależeć będzie również od branży, w jakiej będzie działać i od grupy docelowej i np. innych kolorów użyjemy np. do strony przedszkola, a innej np. dla Pani psycholog (gdzie tutaj kolory muszą być stonowane i wzbudzać pozytywne odczucia). 

Kolory na stronie odgrywają dużą rolę. Trzeba pamiętać, aby strona kolorystycznie nawiązywała również do logotypu marki i odwrotnie. Wszystko ma tworzyć całość i nie może być oderwane od całości. 

Jak wygląda efekt końcowy zależy również w dużej części od klienta. Jeśli klient chce zastosować konkretne kolory i elementy, nawet pomimo tego, że te kolory nie do końca pasują — takie też kolory zastosujemy. :) Nie mniej, jednak jeśli coś może wyglądać źle i nie będzie funkcjonalne, zawsze informujemy o tym klienta tłumacząc, że może jednak warto to zmienić i proponujemy inne rozwiązania. Jednak ostatnie zdanie zawsze należy do klienta. 

Cym się powinna cechować?

Strona tak jak wspomniane wyżej powinna budzić zaufanie, powinna być funkcjonalna i intuicyjna, która nie będzie sprawiać kłopotów z poruszaniem się po stronie, bo jak wiadomo, ze strony mogą korzystać ludzie w różnej grupie wiekowej.

Powinna być przystosowana do urządzeń przenośnych tzn. być stroną skalowalną, dzięki czemu korzystanie ze strony jest bardzo proste niż w przypadku stron nieskalowalnych. Coraz większa ilość osób korzysta z urządzeń przenośnych, liczba ta stale rośnie i trzeba mieć to na uwadze oraz pamiętać, że strony powinny powstawać z myślą o użytkownikach, którzy będą ze strony korzystać.

Czy zbudowanie strony wystarczy, aby odnieść sukces w sieci?

Nie, jednak sama strona internetowa to jednak za mało. Aby zdobywać klientów, trzeba zainwestować w pozycjonowanie i pozycjonować stronę na wybrane i wartościowe słowa / frazy kluczowe związane z działalnością firmy i takie połączenie jak: profesjonalna strona i dobre pozycje w wyszukiwarce na pewno sprawi, że pozyskamy większą grupę Klientów.

Strona bez pozycjonowania zamiata szare końce wyszukiwarki i mało prawdopodobne jest, aby ktoś na nią trafił, gdyż użytkownicy na ogół szukają interesujących ich wyników na stronach od 1 do 3.

Chcesz zlecić budowę strony? Napisz do nas

Czym się kierować przy wyborze wykonawcy przy budowie strony, a na co uważać?

Pamiętaj, nie podejmuj decyzji pochopnie. Zanim zdecydujesz się wybrać firmę i wpłacisz zaliczkę, zapoznaj się z kilkoma ofertami różnych firm i na spokojnie je porównaj. Jeśli szybko podejmiesz decyzję, możesz potem tego żałować. Podczas rozmowy telefonicznej i pisania, z której firmą chcemy powierzyć zlecenie, może się wydawać, że firma jest odpowiednia, ale z doświadczenia wiem (a dokładnie z opowiadań klientów) jakie sytuacje mają miejsce. Poniżej kilka różnych sytuacji: 

  • Po wpłacie zaliczki, brak jest kontaktu z wykonawcą
  • Po wpłacie zaliczki na etapie budowy okazuje się, że trzeba dopłacić za coś, co miało być zrobione w cenie
  • Czas wykonania z 2 tyg. Wydłużył się na okres 2 miesięcy
  • Po zbudowaniu strony, kontakt z wykonawcą jest utrudniony, a czasem niemożliwy (zostajemy sami, gdy chcemy otrzymać pomoc z zakresu edycji witryny).

Firm jest naprawdę dużo i zdarzają się sytuacje, że możesz trafić właśnie na tę nieuczciwą firmę. Takie firmy, często powiedzą i napiszą to, co klient chce usłyszeć, aby tylko za wszelką cenę zdobyć klienta. Gdy natomiast już klient wpłaci zaliczkę, potem współpraca nie wygląda już tak dobrze, jak zapowiadało się na początku. 

Poniżej natomiast kilka informacji, na co zwrócić uwagę wybierając wykonawcę

1. Zapoznaj się z opiniami na temat firmy.  Opinie na temat firmy sporo ci powiedzą. Przeczytaj je i wtedy podejmij decyzję. Oczywiście może zdarzyć się, że nie wszystkie opinie są prawdziwe i pisane przez znajomego. Jednak jest na to sposób. Znajdź strony w portfolio w wykonawcy, wejdź na stronę firmy, która skorzystała z usług tego wykonawcy i zapytaj: jak przebiegała współpraca, czy firma jest zadowolona z efektu, jak wygląda komunikacja po zakończeniu budowy strony itp. Po wykonaniu kilku telefonów upewnisz się, czy widoczne opinie pokrywają się z tym, czego się dowiesz. 

2. Cena. To oczywiście kwestia do dyskusji. Mamy wolny rynek, każdy ceni swoją pracę wedle swoich umiejętności i tego, co oferuje. Wysoka cena nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością. Jednak już  przy niskiej cenie, powinny się zapalić ostrzegawcze kontrolki.  

Strona internetowa to nie tylko oprawa graficzna, to również zaplecze strony, które jest głównym mechanizmem, to również jakość używanych komponentów (czy są darmowe, czy komercyjne) i wiele innych rzeczy, które gołym okiem nie widać, a odgrywają ważną rolę w poprawnym działaniu strony, jej bezpieczeństwie i sprawiają, że jest łatwa w zarządzaniu dla właściela strony.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi wykorzystywania plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności