16 kwietnia 2016 16 kwietnia

Zabezpieczymy twoją stronę

Wirusy i ataki hakerskie to zjawisko w sieci bardzo częste. Zabezpieczymy twoją stronę.

Niektórzy bagatelizują ten problem myśląc "mnie to nie dotyczy", a to błąd, bo większość stron działających w sieci jest narażona na różnego typu ataki z powodu braku zabezpieczeń. Naprawa zainfekowanej strony może cię sporo kosztować, więc lepiej dmuchać na zmine i zabezpieczyć się przed tego typu działaniami na tyle ile jest to możliwe, aby utrudnić takim intruzom zainfekowanie twojej strony. 

Zagrożeniami mogą być: nieodpowiedni serwer, moduły czy dodatki na stronie które są słabej jakości, proste hasła dostępowe to duże prawdopodobieństwo, że twoja strona może zostać zaatakowana i służyć jako narzędzie do rozsyłania spamu. Nie zabezpieczona strona to łakomy kąsek dla przestępców internetowych.


Strony budowane przez nas otrzymują najbardziej odporne zabezpieczenia które stale ewoluują w automatycznym powiązaniu z ciągle rosnącą bazą hakerów, spamerów tworzoną przez użytkowników z ponad 85 krajów świata.

 

 

Dlaczego włamują się na strony?

Powody są różne np. wysyłka spamu, masowa reklama (na stronie umieszczane są linki czy obrazy kierujące do dziwnych stron niekoniecznie dobrej reputacji), dodanie dyskretnie linijki kodu w którymś pliku strony (witryna w oczach Google ucierpi i straci pozycje w rankingu) czy kradzież danych (szczególnie dotyczy to właścicieli sklepów internetowych), którzy przechowują bazę danych swoich klientów. 

Czy zabezpieczenie jest skuteczne?

Pamiętaj, że 100% zabezpieczeń jeszcze nikt nie wymyślił, bo żadne zabezpieczenie nie jest w stanie zastąpić umysłu ludzkiego (działania hakerskie rozwijają się na szeroką skalę, powstają nowe programy, wirusy z którymi ciężko jest wygrać). Włamania dotykają nawet strony rządowe czy strony banków (a przecież te instytucje mają naprawdę dobre zabezpieczenia, programistów którzy dbają o prawidłowe funkcjonowanie itp. ), ale niestety ciężko się uchronić przed tego typu działaniami. 

Tak, zabezpieczenie strony jest skuteczne, bo wybitnie utrudnia podejmowanie jakichkolwiek prób, a jeśli coś jest trudne, dobrze zabezpieczone, to lepiej poszukać innej witryny która takiego zabezpieczenia nie ma. :)

Ta witryna przechowuje i korzysta z plików cookies. Zgoda lub jej brak na korzystanie z plików cookies może być wyrażona przez konfigurację przeglądarki. Więcej informacji.