Aktualności Design Group 1

Zapraszamy do zapoznania się z publikowanymi tutaj artykułami.

Zastanawiasz się pewnie, dlaczego różne firmy mają różne ceny za budowę stron internetowych. Czy firma, która ma wyższą ceną jest lepsza od tej, która oferuje cenę niższą?

Jak powinna wyglądać strona www?

Na początku warto nadmienić, że cena końcowa uzależniona jest od funkcjonalności strony, stopnia jej skomplikowania, ilości zakładek itp.

  • Strona internetowa do 3 zakładek będzie tańsza niż strona do 10 zakładek. 
  • Strona w jednej wersji językowej będzie tańsza niż strona wielojęzyczna.
  • Strona internetowa z blogiem / sekcją Aktualności będzie trochę droższa.
  • Strona z podstawowym formularzem kontaktowym będzie tańsza niż strona internetowa z formularzem rozbudowanym, dodatkowymi polami, możliwością przesyłania plików itp. 
  • ....... można byłoby wymienić jeszcze więcej, ale to tylko w skrócie.

Dlaczego ceny za wykonanie strony są różne?

Mamy wolny rynek, każdy wycenia swoją pracę na tyle, ile uważa za stosowne biorąc pod uwagę czas włożony w budowę strony, doświadczenie, jakość budowanej strony — składa się na to wiele czynników. Na rynku znajdziesz firmy, duże agencje, osoby prywatne i początkujących freelancerów — którzy oferują tego typu usługi. W agencji cena będzie większa niż u mniejszej firmy, ale to nie znaczy, że otrzymasz gorszą stronę. Dlatego też warto przeanalizować kilka ofert i nie przepłacać. 

Nie kieruj się niską ceną

Niska cena to często pułapka, nie otrzymasz dobrej strony w niskiej cenie. Oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki, ale czy warto ryzykować? Pamiętaj, że wykonanie profesjonalnej strony, estetycznej i funkcjonalnej wymaga wbrew pozorom sporo pracy, nie da się tego zrobić szybko. Najpierw jest coś planowane, potem umieszczane na stronie, formatowane, dobieranie odpowiednich grafik następnie sprawdzane itp. Na tę część składa się również przygotowanie zaplecza, uporządkowanie, aby edycja dla klienta była intuicyjna, a na zapleczu nie panował bałagan. 

Do budowy strony potrzebna jest wiedza, jednak nie tylko wiedza jak zainstalować stronę i uzupełnić ją zdjęciami, treściami itp., a ważnym jest również jak zaprezentować daną treść. Jakie treści / hasła czy slogany umieścić w odpowiednim miejscu, aby od razu rzucały się w oczy, jakie dobrać do tego koloru, aby stylistycznie współgrało z logotypem. Jakie odnośniki dodać w tekście, aby np. podczas czytania treści potencjalny klient miał np. pod ręką przekierowanie do kontaktu czy innej ważnej dla nas części strony, a nie musiał się cofać i szukać odpowiedniego artykułu. 

Każdy szczegół ma tutaj znaczenie. W sieci znajdziesz oferty freelancerów, dorabiających studentów, którzy chcą sobie dorobić, większości nie interesuje ich  jakość wykonania, liczy się, tylko aby wykonać stronę w miarę szybko i otrzymać zapłatę. 

Oczywiście wysoka cena również nie zawsze = wysoka jakość. Jednak już niska cena to ryzyko. Tutaj warto się zastanowić, jeśli chcesz skorzystać z takiej oferty i liczyć się z tym, że

  • Możesz stracić zaliczkę
  • Strona, którą otrzymasz nie spełni twoich oczekiwań
  • Będzie zawierała błędy
  • Nie otrzymasz wsparcia po zbudowaniu strony bądź będzie ono bardzo utrudnione.

Za kwotę 1 000,00 PLN netto możesz spokojnie otrzymać profesjonalną stronę internetową (oczywiście w zależności od funkcjonalności), stronę z możliwością rozbudowy, panelem administracyjnym. Jednak jeśli otrzymasz ofertę sporo niższą — uważaj, zastanów się dwa razy, zanim skorzystasz z takiej oferty. 

Chcesz wycenić koszt budowy strony internetowej? Napisz do nas!

 

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi wykorzystywania plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności