07 kwietnia 2018 07 kwietnia

Ile kosztuje strona internetowa

Koszt strony internetowej zależny jest od wielu czynników. Czy wygląd strony ma znaczenie? Tak i to duży.

​Ile kosztuje strona internetowa? Na to pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi, dlaczego? bo wpływ na to ma wiele czynników jak np. stopień zaawansowania strony internetowej, ilość podstron, dodatkowe funkcjonalności np. wersje językowe, koszyk sklepowy, ilość galerii obrazów itp. jest tego dużo i można by wymieniać w nieskończoność. Dlatego też koszt budowy strony internetowej dokonujemy indywidualnie na podstawie informacji otrzymanych od klienta. ​

Poniżej jeszcze kilka innych przydatnych informacji które być może pomogą ci w wyborze odpowiedniej firmy bądź mogą ustrzec przed wyborem firmy nieodpowiedniej.


Pamiętaj, że wygląd strony internetowej i jej funkcjonalność ma duży wpływ na to jak wielu klientów pozyskasz. Oczywiście sama strona to nie wszystko, ale od tego trzeba zacząć ...

 

 

Podejrzanie tania strona - czy to dobry wybór?

Budowa profesjonalnej strony internetowej czyli takiej która ma za zadanie pomóc ci osiągnąć sukces to żmudna praca, choć czasem panuje jeszcze przekonanie, że praca przy budowie stron to praca z automatu która nie powinna zająć więcej czasu niż kilka godzin. Ci którzy tak myślą, mylą się.

Firma która wykonuje swoją pracę naprawdę rzetelnie i traktuje to poważnie, a stronę internetową dla klienta buduje z myślą o tym, aby była funkcjonalna, użyteczna, ciekawa graficznie itp. stawia się w roli potencjalnego klienta który będzie stronę oglądał i analizuje jakie sekcje warto pokazać na początku, co wyeksponować bardziej aby przykuć uwagę, a zarazem starać się sprawić, aby potencjalny klient został na stronie dłużej. Machinalna budowa stron tylko po to aby zrobić, uwierz mi nie przyniesie efektu jakiego oczekujesz, bo przecież jeśli zlecasz budowę strony to zakładam, że chcesz aby pomogła ci zdobywać klientów, prawda?

Strona za 200 złotych nie przełoży się na wyniki. Będę to zmarnowane twoje ciężko zarobione pieniądze. Pomyśl sam, budowa strony internetowej takiej najprostszej typu wizytówka na ogół zajmuje około kilku dni - do tygodnia (w zależności od firmy) i teraz pomyśl, bo warto zadać to pytanie (mając cały czas na uwadze, że budowa stron nie jest pracą z automatu, gdzie po kilku godzinach mamy gotową do działania stronę), czy realnym jest, abyś otrzymał dobrą stronę internetową w tej właśnie kwocie? Czy ty gdybyś zajmował się budową stron wykonał byś w pełni kompletną i profesjonalną stronę w takiej cenie?  

Jeśli twoja odpowiedź na zadane pytania brzmi: nie, to już zapewne wiesz jakich efektów możesz oczekiwać gdy na taką ofertę się zdecydujesz.Więcej o tym, poniżej. 

Co potem z pomocą w zakresie edycji twojej strony?

To, że strona internetowa posiada panel administracyjny nie znaczy, że łatwo ci się będzie odnaleźć na zapleczu strony. Trudno oczekiwać od klienta, który wcześniej nie miał styczności z edycją, aby wszystko potrafił zrobić samodzielnie, bo tak się nie dzieje i tu właśnie potrzebna będzie pomoc firmy która stronę zbudowała.

Pomoc z zakresu edycji strony powinna być nieodpłatna jak również nieograniczona w czasie (taką pomoc oferuje nasza firma swoim klientom wysyłamy instrukcje drogą e-mail bądź umawiamy się z klientem na rozmowę telefoniczną, gdzie krok po kroku zapoznajemy z edycją danej sekcji). Każdy klient otrzymuje instrukcję indywidualnie przygotowaną do funkcjonalności jakie posiada na stronie, bo jak wiadomo każda strona jest inna i korzysta z różnych rozwiązań.

Niestety zdarzają się przypadki (i znamy to z opowiadań klientów którzy do nas trafili), że po wykonaniu strony internetowej kontakt z wykonawcą albo się urywa, albo staje się utrudniony, albo co gorsze wykonawca za przygotowywanie instrukcji liczy sobie x kwotę. Tu właśnie jest ważna kwestia, jeśli zlecisz budowę strony firmie solidnej, dbającej o potrzeby klienta możesz spać spokojnie, bo nie musisz się obawiać, że zostaniesz sam ze stroną bez żadnej pomocy.

Nie mnie oczywiście oceniać wszystkie firmy i wrzucać je do jednego worka, bo nawet i niby solidna firma może okazać się nie solidną, ale zdecydowanie jest więcej przypadków, gdzie problemy ze stroną jak również z wykonawcami tychże stron, mają klienci którzy wybrali najtańsze oferty i cena przełożyła się właśnie na taką "jakość".  

Ta witryna przechowuje i korzysta z plików cookies. Zgoda lub jej brak na korzystanie z plików cookies może być wyrażona przez konfigurację przeglądarki. Więcej informacji.