Aktualności Design Group 1

Zapraszamy do zapoznania się z publikowanymi tutaj artykułami.

Panel administracyjny na stronie internetowej to już standard. Strona bez panelu CMS jest bardzo skomplikowana w zarządzaniu szczególnie dla osób, które nie mają doświadczenia w takiej edycji, bo jeśli strona nie posiada panelu do zarządzania treścią, zmiany trzeba dokonywać w plikach na FTP, a to już jest uciążliwe i nie zawsze proste.

Jak powinna wyglądać strona www?

Na początku wyjaśnimy, czym jest system CMS. System CMS (content management system) to funkcjonalność, dzięki której w łatwy sposób można stroną zarządzać jak np. modyfikować treści, dodawać nowe, dodawać obrazy i wiele wiele więcej. Nie trzeba znać języka programistycznego, aby samodzielnie zarządzać stroną. Więcej informacji poniżej.

Kilka najważniejszych zalet korzystania z CMS na twojej stronie

  • Pełna kontrola
  • Rozwój modułowy
  • Świeży wygląd i treść
  • Nieograniczone strony i funkcje
  • Bezpieczeństwo
  • Aktualizacje i uaktualnienia
  • Ulepszona obsługa klienta
  • Przyjazny dla SEO
  • Oszczędności

Pełna kontrola w zarządzaniu witryną

Narzędzie CMS dają pełną kontrolę nad projektem i treścią, która jest publikowaną na stronie. Można wprowadzać zmiany bez ograniczeń, wedle potrzeb. Umiejętność kodowania, nie jest potrzebna, nie trzeba również zlecać wykonania tych prac wykonawcy strony. Jeśli tylko masz czas, samodzielnie możesz zmienić dowolny element na stronie. 

Poniżej zrzut z zaplecza, jak widać, do dyspozycji jest intuicyjny edytor, który ma wiele możliwości. 

panel CMS

Rozwój modułowy

Strona opiera się na elementach modułowych. Każda funkcja, każdy element można modyfikować, dowolnie przesuwać. Dzięki temu jest to bardzo intuicyjne i nawet osoba, która nigdy nie miała styczności z edycją witryn, poradzi sobie na pewno.

Nieograniczone możliwości w rozbudowie

Czy wiesz, że za pomocą narzędzi CMS możesz tworzyć nielimitowaną ilość podstron? Nielimitowaną ilość galerii itp. Nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń w przypadku rozbudowy strony.

Bezpieczeństwo

Strony z systemem CMS mają nowoczesne funkcje bezpieczeństwa, które chronią witrynę oraz bazę danych np. przed złośliwymi atakami. Pamiętaj jednak, aby nie polegać tylko na systemowym zabezpieczeniu, jakie posiadają strony z panelem CMS. Warto zadbać o to, aby na stronie zainstalować dobrej jakości komercyjny komponent zabezpieczający witrynę. W obecnych czasach, gdzie ataki na wszystkie strony działające w sieci są nasilone, dobre zabezpieczenie to podstawa.

Strony, które projektuje nasza firma, posiadają dwa komercyjne komponenty zabezpieczające. Jednym z nich jest Admin Tools PRO. Kilka możliwości poniżej.

1. W sekcji "konfiguracja zapory" - jest sporo ustawień. Możesz np. włączyć opcję, aby w przypadku nieudanych prób logowania, administrator strony otrzymywał taki komunikat. Wtedy gdy otrzymasz taką wiadomość, możesz zalogować się do strony, sprawdzić adres IP tego użytkownika i jeśli coś wydaje się podejrzane, możesz go dodać do czarnej listy na dowolny czas. Standardowo, gdy na stronie system zauważy podejrzane działanie, automatycznie dodaje adres IP do czarnej listy, a to jak długo taki adres na tej liście będzie, zależy od ciebie. Możesz zostawić opcję domyślną bądź ustawić inny przedział czasowy.

Co ciekawe, możesz również ustawić po ilu próbach logowania na zaplecze strony, dany adres IP zostanie zablokowany. Podobnie jak w banku, gdy 3 razy wpiszemy złą nazwę użytkownika lub hasło — nie mamy już możliwości zalogowania się do zaplecza nawet jeśli za czwartym razem wpiszemy poprawne hasło.

Oszczędności

Strony z system CMS jak już wspomniane wyżej możesz edytować samodzielnie, jeśli tylko masz na to czas. Dzięki czemu nie musisz zlecać tego wykonawcy strony, a co za tym idzie, nie musisz za to płacić. Inną sytuacją jest gdyby była potrzeba np. instalacji nowej funkcjonalności na stronie, która opierać się będzie na module czy komponencie — wtedy nie każdy właściciel strony sobie z tym poradzi. Trzeba komponent zainstalować, skonfigurować i podpiąć pod odpowiednią pozycję. Dlatego w tej sytuacji lepiej poprosić o pomoc programisty, nawet jeśli jest usługa płatna, bo wtedy jest pewność, że wszystko zostanie zrobione zgodnie ze sztuką.