Aktualności Design Group 1

Zapraszamy do zapoznania się z publikowanymi tutaj artykułami.

Jeśli planujesz zlecić budowę strony internetowej, a nie dokonałeś jeszcze wyboru, nie śpiesz się i nie podejmuj decyzji od razu. To, co na pierwszy zrzut oka może wydawać się świetną ofertą, może okazać się jedną wielką pomyłką. Niestety nieuczciwe firmy można spotkać wszędzie i nieważne czy jest to firma znaleziona w internecie, czy firma, którą odwiedziłeś / aś stacjonarnie. Nie dotyczy to tylko branży IT, ale również i innych branż. Jednak w tym artykule opiszę jeden z przykładów, gdzie osoba zlecająca wpłaciła firmie pieniądze, a nie otrzymała ani strony, ani pieniędzy.

Poniżej screen z serwisu oferteo, gdzie osoba, która została oszukana, dodała zlecenie z informacją, że padła ofiarą oszustwa, bo zleciła pracę, wpłaciła pieniądze, ale z wykonawcą brak jest kontaktu.  Zrzut ten został zrobiony w dniu 17 grudnia 2021, zatem niedawno.

 

To dowód na to, że zawsze istnieje ryzyko trafienia na taką firmę i nie ma tu znaczenia czy jest serwis x, czy y, choć oczywiście są serwisy internetowe, gdzie firm nieuczciwych można spotkać więcej. Serwis internetowy oferteo to jeden z lepszych jeśli nie najlepszych w Polsce serwisów do zamieszczania zleceń.

Tutaj, aby móc zgłosić się do zlecenia, a zarazem odkryć dane zlecającego trzeba posiadać konto i mieć wykupiony pakiet punktów. Odkrycie np. jednego kontaktu kosztuje od 2 do nawet 6 punktów i cena za wykupienie pakietu punktów może nie należy do najtańszych, ale są też i plusy, bo tutaj ze względu na cenę, zgłasza się mniej firm do wykonania zlecenia, niż na innych serwisach ze zleceniami gdzie wykonawcy zaniżają ceny, oferując produkty niskiej jakości.

Dużo firm spotkasz natomiast w serwisach ze zleceniami, gdzie odkrycie kontaktu nie jest drogie — tam jest większe prawdopodobieństwo, że trafisz na nieuczciwą firmę, na dorabiających studentów bądź na kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z projektowaniem stron www. Jednym zdaniem, zapłacisz niedużo, ale nie otrzymasz nic wartościowego, albo wpłacisz zaliczkę, a nie otrzymasz nic (nie będzie strony, ani zwrotu zaliczki).

Jak wybrać wykonawcę do budowy strony?

Nie kieruj się wyłącznie niską ceną. Sprawdź na spokojnie wszystkie informacje:

  • jak długo firma działa na rynku
  • zapoznaj się z opiniami od klientów (bezpieczniej jest zaufać firmie, która ma dużo opinii, aniżeli firmie która nie ma wielu opinii, albo nie ma ich wcale). Dlatego też opinie są bardzo ważne. 
  • porozmawiaj z wykonawcą i sprawdź, czy jest dobra komunikacja, czy firma mówi zrozumiałym dla Ciebie językiem? czy może jej wypowiedzi nie są konkretne i nie wiele ci mówią, jeśli tak na etapie budowy również może wystąpić ten sam problem. 
  • wymieńcie się wiadomościami email. Tutaj ocenisz, jak szybko firma odpowiada na wiadomości. Podobnie jak w przypadku rozmowy telefonicznej tak i w wiadomościach email, zwróć uwagę, jak jasne są dla Ciebie wypowiedzi firmy, czy firma odpowiada na Twoje wszystkie pytania, czy może unika niektórych odpowiedzi, pisząc ogólniki, pisząc niezrozumiałym językiem. 

Nawet te z pozoru niby drobnostki mają duże znaczenie, bo nawet jeśli nawiążesz współpracę z firmą i nie zostaniesz oszukany /a to dokonując odpowiedniego wyboru:

  • otrzymasz profesjonalną stronę (funkcjonalną i użyteczną)
  • współpraca odbędzie się bezproblemowo i bez żadnych niejasności
  • natomiast po wykonaniu strony, kontakt z wykonawcą nie będzie utrudniony. 

Wygląd strony, jej funkcjonalność ma duże znaczenie, bo od tego zależy, jak ocenią Cię klienci, bo nie od dziś wiadomo, że klienci są wzrokowcami i po jakości wykonania strony, oceniają firmę i jej usługi. Tak działa ludzki mózg, gdy widzimy coś w ładnym opakowaniu, bardziej to do nas przemawia niż nawet ten sam produkt w opakowaniu mniej atrakcyjnym. 

Więcej o tym, jak wybrać firmę, znajdziesz w artykule "Jak wybrać wykonawcę do budowy strony - czym się kierować?" na naszym blogu.

 

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi wykorzystywania plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności